Vasky používají cookies na našich webových stránkách k usnadnění a zlepšení vašeho online zážitku. Pokračováním v používání našich webových stránek souhlasíte s používáním souborů cookies.

Zavřít
Menu
Košík0

Vasky jsou z dílny zvyklé na důkladnou péči a pozornost. Chceme vás poprosit, abyste jim to dopřáli i u vás. Co vám bude odměnou? Při správné péči vám Vasky vydrží roky a budou vás doprovázet cestou necestou. Abyste věděli, jak na to, dali jsme dohromady pár doporučení.

Pravidelná impregnace a krémování

Impregnace slouží k tomu, aby kůže odolávala okolní vlkhosti. Impregnační sprej použijte ještě před prvním nošením a poté opakovaně dle potřeby. Jak často, záleží na tom, jak Vasky používáte a kam je nosíte, obvykle ale stačí boty naimpregnovat párkrát do roka. Vždy se ujistěte, že je impregnace nanesena i v místech švů. Boty s hladkým povrchem ošetřujte i krémem, ideálně s včelím voskem, který vždy nanášejte na očištěné boty a po zaschnutí je otřete, abyste odstranili nevsáknuté zbytky. Nelekněte se, že po impregnaci může kůže změnit barvu, je to její přirozená vlastnost.

Uschnout a vyvětrat

Vasky nezavírejte do krabic a malých botníků hned po návratu ze svých cest. Pokud v nich například zmoknete, je důležité je nechat důkladně vyschnout. Můžete použít i noviny a těmi boty vycpat, aby do sebe vlhkost absorbovaly.

V pračce by se Vaskám nelíbilo

Na cestách dopřejte sobě i Vaskám dobrodružství a adrenalinu dle libosti. Po návratu ale ne. Pračku by kůže, ze které jsou Vasky vyrobeny, nepřežila. Raději boty očistěte vlhkým hadříkem nebo houbičkou. Použít můžete i gumové kartáčky na čištění bot.

Neotálejte s opravou

Pokud je některá část boty poškozená nebo jste už botky takříkajíc prochodili a máte opotřebenou stélku nebo podešev, neváhejte s opravou. Lepší hned než později, protože nošení poškozených bot by zbytečně škodilo celé botě.

Pravidělně

Někdy nabýváme dojmu, že řešit musíme až nastalé potíže a tomu, co je v pořádku, pozornost nevěnujeme. Prosíme vás, aby to u Vasek bylo naopak. Pokud se o ně budete pravidelně starat, impregnovat je a udržovat v čistotě a suchu, budou vám skvělým společníkem na vícero sezón a společně tak Vasky dostaneme do více koutů světa.